momencik

Dobre praktyki publikowania postów

To czy Facebook  zbanuje nasze konto zależy od wielu czynników. Niektóre z nich są znane a niektóre nie, jako że Facebook nigdy do końca nie ujawnił jak działa jego system kontroli SPAMU. System kontroli spamu jest to nic innego jak zaawansowany algorytm który filtruje i blokuje podejrzane zachowania na Facebooku.

Algorytm ten jest nieprzewidywalny.

Twoje konto może zostać zablokowane w nawet i w momencie, gdy ręcznie publikujesz ten sam post w kilku grupach. Znowuż innym razem pozwala na opublikowanie setek postów w krótkim odstępie czasu i nic się nie dzieje...

Dlatego stosowanie czynników uniemożliwiających zablokowanie konta, na niektórych kontach działa wyśmienicie a na innych nie. Nie ma żadnej standardowej oraz sprawdzonej metody na to, by publikować mnóstwo postów i zapobiec zablokowaniu konta.

Poniżej znajdziesz kilka znanych czynników, których należy unikać:

Zbyt szybkie publikowanie postów - niektóre konta mogą publikować posty nawet co 1 minutę i nie zostaną zablokowane, dla innych nawet 30 minut może być nie wystarczające i złapią bana. Prawdopodobnie, wpływ na to ma wiek danego konta, to czy jest zweryfikowane, jak często publikowane są posty, komentarze oraz wykonywane inne działania przy użyciu konta. Jednym słowem - historia Twojego konta. 

Codziennie powstaje tysiące nowych kont na facebooku, większość z nich to konta fikcyjne, dlatego facebook posiada zaostrzone przepisy antyspamowe dla nowo powstałych kont. Jeżeli dopiero co założyłeś nowe konto, nie publikuj swoich postów zbyt często, dodawaj kilka dziennie i stopniowo zwiększaj tę ilość.

Upewnij się że Twoje posty są zgodne ze standardami Facebooka.

Standardy -  https://www.facebook.com/communitystandards

Zasady dotyczące reklam - https://www.facebook.com/policies/ads/

Używaj SPINTAX'a w swoich postach i komentarzach - jest to narzędzie do losowego generowania treści. Więcej informacji.

Posty zawierające spam - algorytm facebook z łatwością wychwytuje posty zawierające w treści spam. Do tego dochodzi możliwość zgłoszenia posta przez innych użytkowników. Staraj się tak tworzyć posty by wyglądały autentycznie.

Kampanie reklamowe - staraj się NIE prowadzić tych samych kampanii reklamowych lub publikować tych samych postów z różnych kont facebook.

Wiek Twojego konta fb - jeżeli dopiero co utworzyłeś konto, lub Twoje konto działa nie dłużej niż 1 miesiąc, zalecamy zrezygnowanie z automatycznego publikowania postów. Dla pozostałych kont, zalecamy początkowo ograniczyć liczbę publikowanych postów do 50 dziennie. Z czasem tę liczbę można oczywiście zwiększać.

Inne wskazówki by uniknąć zablokowania:

1.Konta Facebook

 • Nie wysyłaj zbyt wielu zaproszeń do grona znajomych

 • Jeśli używasz fikcyjnego konta, popracuj nad nim by wyglądało jak prawdziwe konto

 • Zawsze uzupełniaj informacje o które prosi Facebook - nawet jeśli są to fikcyjne informacje

3. Twoje zachowania na Facebooku

 • Nie dołączaj do grup zbyt szybko - zalecamy wysyłać nie więcej niż 24 prośby o dołączenie dziennie.

 • Ogranicz swoją aktywność na facebooku jeśli w tym samym czasie dołączasz do grup lub publikujesz posty czy komentarze.

 • Jeżeli w danym dniu dołączasz do grup, staraj się nie publikować postów ani komentarzy. Zacznij publikować gdy zakończysz ten proces.

 • Jeśli używasz fikcyjnego konta, staraj się by zachowywało się i wyglądało tak jak prawdziwe. 

2. Publikowane treści

 • Czym większy interwał publikowania postów tym bezpieczniej. Staraj się by interwał (czas pomiędzy opublikowaniem kolejnego posta) trwał przynajmniej 5 minut.

 • Staraj się publikować unikalne treści w swoich postach, używaj funkcji SPINTAX kiedy to możliwe oraz funkcji unikalny post, którą aktywujesz w ustawieniach postów.

 • Nie spamuj przy użyciu tej aplikacji!!!

 • Staraj się nie publikować więcej niż 50 postów dziennie z jednego konta facebook.

 • W naszym serwisie możesz używać tyle kont facebook ile potrzebujesz, weź to pod uwagę by nie używać tylko 1 konta.

 • Publikuj posty w tych grupach, w których odbiorcy będą zainteresowani Twoim postem. Wiedz że w naszym serwisie masz możliwość wyszukiwania grup przy użyciu słów kluczowych.

 • Poświeć trochę czasu na zaplanowanie kampanii, rób to "z głową" -  a z pewnością osiągniesz pożądane efekty. Tego Ci właśnie życzymy!

 

Tagi